Caracteristici generale
| Tip | compact |
| Rezoluţie Senzor | 21 Mp |
| Tip Senzor | CMOS |
| Dimensiune Senzor | 13.2x8.8 mm |
| Zoom Optic | 4.2 x |
| Extras | 30 - 1/25600 sec |
| Stabilizator | da |
| Max. dimensiunea fotografiei | 5472x3648 |
| Max. rezoluție video | 3840x2160 |
| Diafragmă | f/1.8 - f/2.8 |
| Sensibilitate (ISO) | 125-12800 |
| Distanta focala | 24 - 100 |
| Tragere în rafală | 30 cadre/sec |
| Tip Memorie | SD ,
SDHC ,
SDXC |
| Dimensiune Ecran | 3 ” |
| Ecran tactil | da |
| Ecran cu unghi variabil | da |
| Wi-Fi | da |
| Bluetooth | da |
| Expunere | automată |
| Tip alimentare | baterie |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni | 105x61x41 mm |
| Greutate | 304 g |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Canon |
| Cod EAN | 8714574659138 |
Specificațiile și imaginile produsului Aparat foto Canon PowerShot G7 X Mark III Black sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.