| Factor de formă | 2.5" |
| Capacitate | 250 GB |
| Volumul clipboard-ului | 512 MB |
| Rata de transfer la citire | 560 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 530 MB/s |
| IOPS inscriere | 88 mii |
| IOPS citire | 98 mii |
| Tip de memorie | 3D NAND |
| Dimensiuni | 100x70x6.8 mm |
| Greutate | 86 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Samsung |









