Stația multifuncțională inSPORTline Power Tower X150 este un aparat universal pentru acasă, ideal pentru antrenarea părții superioare a corpului. Este echipat cu o bară de tracțiuni cu mânere curbate anti-alunecare, cu o capacitate de până la 120 kg, bare paralele moi pentru exerciții pentru abdomen și triceps, o bancă rabatabilă pentru împins din culcat, precum și bare inferioare neacoperite pentru flotări clasice și pentru triceps.
În poziția standard, banca servește drept spătar confortabil, însă poate fi transformată ușor într-o bancă completă pentru împins din culcat, cu o capacitate maximă de până la 200 kg (inclusiv greutatea utilizatorului și a halterei). Deasupra băncii există un suport pentru halteră cu o capacitate de până la 100 kg, permițând executarea eficientă a exercițiilor de forță.
Toate suporturile pentru brațe și spătarul sunt căptușite cu o tapițerie moale, cu o grosime de 5 cm, din piele sintetică, asigurând confort în timpul antrenamentelor. Construcția robustă și picioarele anti-alunecare fac aparatul sigur și comod pentru utilizarea acasă.
Cadru robust din oțel
Stabilitate ridicată
Acoperire rezistentă la uzură
Picioare anti-alunecare
Tapițerie moale din piele sintetică
Spătar înalt și confortabil
Finisaj de calitate
Bară de tracțiuni superioară cu mânere curbate anti-alunecare
Bare paralele superioare cu tapițerie moale
Bare inferioare neacoperite pentru flotări
Bancă rabatabilă pentru împins din culcat
6 niveluri de reglare pentru poziția halterei
Lungimea barei de tracțiuni: 102 cm
Diametrul mânerelor: 25 mm
Dimensiuni aparat: 140 × 65 × 220 cm
Dimensiuni bancă: 111 × 24 cm
Coloane: 45 × 45 mm, grosime 2 mm
Bare paralele: 45 × 45 mm, grosime 2 mm
Cadru bancă: 38 × 38 mm, grosime 1,5 mm
Suport bancă: diametru 25 mm, grosime 1,5 mm
Bază: 50 × 50 mm, grosime 1,5 mm
Greutatea aparatului: 38 kg
Sarcină maximă pe bara de tracțiuni: 120 kg
Sarcină maximă pe bancă: 200 kg (inclusiv utilizatorul și haltera)
Sarcină maximă pe suportul halterei: 100 kg
inSPORTline Power Tower X150 este un aparat robust, multifuncțional și ergonomic, care te va ajuta să-ți dezvolți forța și rezistența eficient, chiar la tine acasă.
| Înălțime | 2200 mm |
| Lățime | 650 mm |
| Lungime | 1400 mm |
| Tip de încărcare | Rod , greutatea proprie |
| Tipuri de exercitii | universal |
| Mușchii stagiar | complex de dezvoltare |
| Sarcină | 120 kg |
| Greutatea maximă a utilizatorului | 200 kg |
| Greutate | 38 kg |
| Producător | Insportline |
| Cod EAN | 2000000125619 |







