Caracteristici generale
| Tensiune | 12 V |
| Capacitate | 40 Ah |
| Curent de pornire | 300 A |
| Polaritate borne | «1» |
| Poli de racord | «3» |
| Baza bacului | BA1 |
| Lungime | 187 mm |
| Lățime | 127 mm |
| Înălțime | 225 mm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Zap |
Specificațiile și imaginile produsului Acumulatoar auto Zap Plus Japan Cars L (540 79) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.