Bucurati-va de confort si suport incredibil cu perna extrem de moale Dormeo My Comfortable. Umpluta cu fibre avansate Wellsleep® ofera o senzatie de moliciune, asigurand sprijinul necesar pentru gat, umeri si o coloana vertebrala sanatoasa. Este usoara, respirabila si lavabila. Dimensiunea de 50x60 cm este conceputa pentru orice pozitie de somn – pe burta, pe spate si pe o parte.
Secretul incredibilului confort al pernei My Comfortable este umplutura din microfibre avansate Wellsleep®, cu structura unica care creeaza buzunare de aer pentru volum suplimentar si moliciune. Proprietatile termice excelente ale fibrelor, absorbtia minima a umiditatii, respirabilitatea sporita, rezistenta la pete si mucegai le fac ideale pentru a fi utilizate ca umplutura pentru perne.
Fibrele usoare si respirabile din interiorul pernei vor mentine un mediu uscat pe tot parcursul noptii, evitind umezeala care poate favoriza dezvoltarea bacteriilor si a mirosurilor neplacute. Pentru o igiena si o siguranta suplimentara, perna este complet lavabila la 60°C si se usuca rapid. Spaland-o regulat precum este recomandat, perna va ramane intr-o stare excelenta o perioada indelungata. Perna are dimensiunea de 50x60 cm si se potriveste tuturor fetelor de perna standard de 50x70 cm.
| Forma | dreptunghilara |
| Utilizarea | somn |
| Culoare de baza | alb |
| Componenta | microfibra Wellsleep |
| Poziția de somn | pe lateral , pe spate , pe burtă |
| Permeabilitatea la aer | da |
| Desen | monocrom |
| Dimensiuni | 50x60 cm |
| Lungime | 60 cm |
| Lățime | 50 cm |
| Temperatura de spălare | 60 °C |
| Numarul în set | 1 |
| Producător | Dormeo |
| Cod EAN | 7630054158780, 7630054158933 |









