| Numărul regimurilor de temperatură | 1 |
| Temperatură maximă | 200 °C |
| Dimensiuni ale plăcilor | 90x25 mm |
| Înveliş plăci | turmalin |
| Cablu rotativ | da |
| Lungime cablu alimentare | 1.8 m |
| Oprire automată | da |
| Sistem blocare cleşti | da |
| Culoare | negru |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Rowenta |









