| Familia de procesoare | Intel Core i5 |
| Numele de cod | Raptor Lake Refresh |
| Socket | LGA 1700 |
| Frecventa de bază procesor | 1800 MHz |
| Frecvență turbo | 4700 MHz |
| Numărul nuclee | 10 |
| Numărul de fire | 16 |
| Cache L2 | 9500 Kb |
| Cache L3 | 20 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm |
| Putere nominală (TDP) | 65 W |
| Grafică integrată | none |
| Mod ambalaj | Tray |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.25 kg |
| Producător | Intel |
| Cod EAN | 2213767000017 |









