| Socket | LGA 1700 , LGA 1851 , LGA 1150 , LGA 1151 , LGA 1151 v2 , LGA 1155 , LGA 1156 , LGA 1700 , AM5 , AM4 |
| Număr de conducte de răcire | 7 |
| Numărul de ventilatoare | 1 |
| Dimensiuni ventilatorului | 140x140 mm |
| Grosimea ventilatorului | 25 mm |
| Viteza maxima ventilatorului | 1800 rpm |
| Flux de aer | 61.2 CFM |
| Nivel de zgomot | 29.3 dB |
| Tip de conector | 4 pin |
| Speed controller | Auto (PWM) |
| Dimensiuni de cooler | 147x144x172 mm |
| Greutate | 1780 g |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 2 kg |
| Producător | DeepCool |
| Cod EAN | 6933412729136 |









