| Tehnologia de afişare | LCD |
| Laser LED | da |
| Rezoluţia nativă | 1920x1080 |
| Format ecran | 16:9 |
| Suport 3D | da |
| Luminozitate | 1000 lumeni |
| Contrast | 5 000 000:1 |
| Zoom digital | 1.82 x |
| Dimensiunea ecranului minimă | 0.762 m |
| Dimensiunea ecranului maximă | 3.81 m |
| Distanta de proiectare minimă | 0.64 m |
| Distanta de proiectare maximă | 3.3 m |
| Redarea culorilor | 30 bit |
| Difuzor incorporat | da |
| Putere sunet | 10 W |
| Durata de viață a lămpii | 20000 ore |
| HDMI | 1 |
| Audio (Mini-Jack) | 1 |
| Telecomandă | da |
| USB | 1 |
| Wi-Fi | da |
| Nivel de zgomot | 23 dB |
| Dimensiuni | 113x197x191 mm |
| Greutate | 2.3 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Epson |
| Cod EAN | 8715946735023 |









