| Diagonală ecran | 43 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | DLED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 |
| Contrast dinamic | 1 000 000:1 |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Google TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 16 W |
| Asistenți virtuali | Google Assistant |
| Consum de energie | 53 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | G |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 300x300 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 962x558x95 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 962x607x239 mm |
| Greutete fără stativ | 6.9 kg |
| Greutate cu stativ | 7.2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Sharp |
| Cod EAN | 5905683270151 |














