Caracteristici generale
| Tip | frontală |
| Capacitate maximă de încărcare | 6 kg |
| Display | da |
| Uscator | nu |
| Clasa de eficiență energetică | C |
| Clasa eficienţei la spălare | A |
| Clasa eficienţei la stoarcere | B |
| Viteza maximă de centrifugare | 1200 rpm |
| Consum de apă | 43 litri |
| Nivel de zgomot la centrifugare | 80 dB |
| Numar programe de spalare | 14 |
| Culoare | alb |
| Culoare uşă | negru |
| Înălţime | 85 cm |
| Lăţime | 59.5 cm |
| Adâncime | 42.5 cm |
| Greutate | 61.5 kg |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Whirlpool |
| Cod EAN | 8003437641909 |
Specificațiile și imaginile produsului Maşina de spălat rufe Whirlpool WRBSS 6249 S EU sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.