| Factor de formă | 2.5" |
| Capacitate | 4000 GB |
| Interfață | SATA III |
| Rata de transfer la citire | 570 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 500 MB/s |
| Rezistența la impact în timpul funcționării | 1500 G |
| MTBF | 1.5e+006 ore |
| IOPS inscriere | 74 mii |
| IOPS citire | 70 mii |
| Tip de memorie | TLC |
| Dimensiuni | 100x70x7 mm |
| Greutate | 34 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | KingSpec |









