Junior este cel mai compact model din gama Kamado Joe. Datorită dimensiunilor și greutății sale de 30 kg, acest grătar este potrivit chiar și pentru balcoane și terase mici, precum și pentru excursii în aer liber.
Pachetul include o oprire a căldurii, astfel încât să puteți găti nu numai în modul grătar, ci și să coaceți și chiar să afumati alimente la temperaturi scăzute. Un dispozitiv de ridicare a grătarului și un poker de curățare vor fi, de asemenea, un plus bun
| Tip | grătar |
| Instalare | mobil |
| Construcție | pliabil |
| Material | ceramică |
| Combustibil utilizat | cărbune |
| Dimensiuni suprafață de pregătire | 340x340 mm |
| Dimensiuni | 500x530x680 mm |
| Greutate | 30 kg |
| Culoare | roșu |
| Gril | da |
| Acoperiș | da |
| Recipient de cenușă | da |
| Roți | da |
| Termometru | da |
| Producător | Kamado |
| Cod EAN | 2000000004556 |









