| Tip | electric |
| Putere | 3400 W |
| Turația în gol | 2800 min-1 |
| Diametrul ext. al discului | 300 mm |
| Orificiu pânză de ferăstrău | 25.4 mm |
| Lungimea de taiere maximă | 1500 mm |
| Adâncime de tăiere (90°) | 85 mm |
| Adâncime de tăiere (45°) | 60 mm |
| Material de prelucrare | granit , ceramică , marmură |
| Dimensiuni masă | 1485x625 mm |
| Dimensiuni | 2220x770x1280 mm |
| Greutate | 96 kg |
| Producător | Battipav |









