| Tip | refractor |
| Design optic | achromat |
| Diametru | 60 mm |
| Diametrul oglinzii principale (deschidere) | 60 mm |
| Diametrul oglinzii secundare | 40 mm |
| Distanță focală | 900 mm |
| Raport focal | f/15 |
| Rezolutie (arcsec.) | 2.3 " |
| Căutător | 5х24 |
| Tip montura | azimutală |
| Trepied | de podea |
| Lungime tub | 900 mm |
| Greutate | 4.8 kg |
| Culoare | alb/negru |
| Producător | Bresser |
| Cod EAN | 4007922039770 |





