| Tip | oglindă-lentilă |
| Design optic | Maksutov-Cassegrain |
| Diametru | 102 mm |
| Distanță focală | 1300 mm |
| Mărire teoretică maximă | 204 |
| Magnitudine stelară maximă | 12 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.3 " |
| Număr oculare incluse | 2 |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 25mm (52x) , 10mm (130x) |
| Căutător | 6x30 |
| Tip montura | dobson |
| Înălțimea trepiedului | 630–1150 mm |
| Culoare | negru |
| Altele | sistem de control și ghidare automată SynScan AZ |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Levenhuk |





