| Tip | reflector |
| Design optic | newtonian |
| Diametru | 114 mm |
| Distanță focală | 500 mm |
| Raport focal | 1:4.38 |
| Mărire teoretică maximă | 230 |
| Magnitudine stelară maximă | 12.4 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.21 " |
| Număr oculare incluse | 2 |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 9mm , 25mm |
| Lentilă Barlow | 2x |
| Căutător | StarPointer (punct roșu) |
| Tip montura | azimutală |
| Trepied | de podea |
| Lungime tub | 600 mm |
| Înălțimea trepiedului | 1450 mm |
| Greutate | 3.5 kg |
| Culoare | negru |
| Producător | Bresser |
| Cod EAN | 2009885034160 |







