| Tip | reflector |
| Design optic | newtonian |
| Diametru | 130 mm |
| Diametrul oglinzii principale (deschidere) | 130 mm |
| Distanță focală | 1000 mm |
| Raport focal | f/7,7 |
| Mărire teoretică maximă | 260 |
| Magnitudine stelară maximă | 12.4 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.06 " |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 4 мм , 20 мм |
| Lentilă Barlow | 3x |
| Prismă | 1,25" erecting |
| Căutător | diagonală stele |
| Tip montura | ecuatorial |
| Trepied | de podea |
| Lungime tub | 610 mm |
| Greutate | 13 kg |
| Culoare | negru |
| Producător | Bresser |
| Cod EAN | 2009884993833 |








