| Tip | oglindă-lentilă |
| Design optic | Maksutov-Cassegrain |
| Diametrul oglinzii principale (deschidere) | 127 mm |
| Distanță focală | 1500 mm |
| Raport focal | f/11.8 |
| Mărire teoretică maximă | 254 |
| Magnitudine stelară maximă | 12.5 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.1 " |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 10 mm (150x) , 25 mm (60x) |
| Prismă | diagonala 1.25" |
| Căutător | StarPointer (punct roșu) |
| Tip montura | ecuatorial |
| Trepied | de podea |
| Lungime tub | 370 mm |
| Înălțimea trepiedului | 700-1120 mm |
| Culoare | negru |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Levenhuk |
| Cod EAN | 5905555002163 |




