| Tipul motorului | benzină |
| Modelul motorului | HS 413AE |
| Puterea | 8000 W |
| Puterea | 10.9 c.p. |
| Tipul de transmisie | Transmisie manuală |
| Numărul de viteze înapoi | 1 |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 6 l |
| Tipul combustibilului | benzin |
| Capacitate motorului | 413 cm |
| Reglarea înălțimii de tăiere | da |
| Numărul de niveluri de înălțime de tăiere | 6 |
| Înălțimea minimă de tăiere | 25 mm |
| Înălțimea maximă de tăiere | 100 mm |
| Lățimea de tăiere | 95 cm |
| Volumul rezervorului pentru iarbă | 200 l |
| Tipul de cuțit | lamă dublă |
| Material cuțit | metal |
| Lumină | da |
| Greutatea | 211 kg |
| Producător | Husqvarna |



