| Tipul motorului | Motorul cu combustie internă |
| Modelul motorului | Loncin |
| Puterea | 11700 W |
| Tipul de transmisie | hidrostat de picior |
| Numărul de viteze înainte | 1 |
| Numărul de viteze înapoi | 1 |
| Tipul combustibilului | benzin |
| Capacitate motorului | 452 cm |
| Reglarea înălțimii de tăiere | da |
| Numărul de niveluri de înălțime de tăiere | 7 |
| Înălțimea minimă de tăiere | 25 mm |
| Înălțimea maximă de tăiere | 80 mm |
| Lățimea de tăiere | 98 cm |
| Suprafață cultivată recomandată | 6000 m2 |
| Volumul rezervorului pentru iarbă | 240 l |
| Tipul de cuțit | lamă dublă |
| Material cuțit | metal |
| Diametrul roților din față/spate | 380/457 mm |
| Greutatea | 202 kg |
| Producător | Villager |




