| Model | Galaxy A37 |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 16.0 |
| Diagonala display | 6.7 inch |
| Rezolutie display | 2340x1080 |
| Tipul matricei de ecran | Super AMOLED |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| Numărul de camere principale | 3 |
| Camera foto | 50 Mp |
| А doua cameră | 8 Mp |
| Camera a treia | 5 Mp |
| Cameră frontală | 12 Mp |
| Capacitatea bateriei | 5000 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 5G | da |
| 2 cartele SIM | da |
| Procesor | Samsung Exynos 1480 |
| Frecvenţă procesor | 2750 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 8 GB |
| Memorie interna | 256 Gb |
| Slot memorie | nu |
| Materialul corpului | plastic |
| Dimensiuni | 162.9x78.2x7.4 mm |
| Greutate | 196 g |
| Culoare | alb |
| Scaner de amprente | da |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.35 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806099035129 |








