Caracteristici generale
| Tip | compact |
| Rezoluţie Senzor | 21 Mp |
| Tip Senzor | CMOS |
| Extras | 1/2000 - 15 sec |
| Stabilizator | da |
| Max. dimensiunea fotografiei | 5184x3888 |
| Max. rezoluție video | 1920x1080 |
| Vizor | electronic |
| Diafragmă | f/3.6 - f/7.0 |
| Sensibilitate (ISO) | 80-3200 |
| Distanta focala | 25 - 300 |
| Tragere în rafală | 2.5 cadre/sec |
| Tip Memorie | SD ,
SDHC ,
SDXC |
| Dimensiune Ecran | 3 ” |
| Wi-Fi | da |
| Concentrarea | automată |
| Expunere | automată |
| Tip alimentare | baterie |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni | 100х58х23 mm |
| Greutate | 147 g |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 0.3 kg |
| Producător | Canon |
| Cod EAN | 8714574693187 |
Specificațiile și imaginile produsului Aparat foto Canon Ixus 285 HS A Black sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.