Caracteristici generale
| Tipul de combustibil | diesel |
| Tip pornire | manual ,
electric |
| Tensiune | 220/240 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Număr cilindri | 1 |
| Volumul motorului | 459 cm³ |
| Model motor | C192FD |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 18 l |
| Autonomie | 5 h |
| Consum combustibil | 4 l/ora (p-u 100% |
| Consum combustibil | 2.5 l/ora (p-u 70%) |
| Capacitate baie de ulei | 1.6 l |
| Nivel zgomot | 78 dB |
| Система стабилизаций напряжения | AVR |
| Puterea activă | 6.5 kW |
| Putere maxima | 7 kW |
| Puterea de curent | 16 А,
32 А |
| Voltmetru | da |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 795x540x625 mm |
| Greutate | 117 kg |
Alte informații
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Senci |
Specificațiile și imaginile produsului Generator de curent Senci SC8000D sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.