| Format | ATX |
| CPU Socket | LGA1700 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | Intel B760 |
| Tip de Memorie | DDR5 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 192 GB |
| USB 2.0 | 4 |
| USB 3.2 | 4 |
| USB type C | 1 |
| Wi-Fi | da |
| Bluetooth | da |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 3 |
| Sloturi PCI-E 1x | 1 |
| Sloturi PCI-E 16x | 2 |
| Moduri PCI-E | 16x/4x |
| Suport CrossFire (AMD) | da |
| Dimensiuni | 30.5x24.4 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 1.94 kg |
| Producător | Asus |
| Cod EAN | 4711387275962 |









