| Format | ATX |
| CPU Socket | LGA1700 |
| Faze de alimentare | 12 |
| Chipset | Intel B760 |
| Tip de Memorie | DDR5 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 7200 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 128 GB |
| HDMI | 2 |
| DisplayPort | 1 |
| USB 2.0 | 2 |
| USB 3.2 | 5 |
| USB type C | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Audio integrat | Realtek ALC897 |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 3 |
| Sloturi PCI-E 1x | 1 |
| Sloturi PCI-E 16x | 3 |
| Moduri PCI-E | 16x/4x/1x |
| Suport PCI Express | 5 |
| Conectori PCI-E din oțel | da |
| Suport CrossFire (AMD) | da |
| Dimensiuni | 30,5x24,4 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | ASRock |
| Cod EAN | 4710483942044 |









