Caracteristici generale
| Tipul de prismă | Roof |
| Prism material | BaK4 |
| Zoom optic | 16 x |
| Diametru obiectiv | 42 mm |
| Focalizare | centrală |
| Distanța minimă de focalizare
?
| 2.5 m |
| Unghi vizual | 3.6 º |
| Câmp vizual
?
| 63 m/1000 m |
| Reglarea distanței interoculare | 56–74 mm |
| Diametrul pupilei de ieșire | 4.1 mm |
| Îndepărtarea pupilei de ieșire | 11 mm |
| Posibilitatea de ajustare a dioptrii | 3 ±D |
| Vizoare | cauciuc |
| Umplere cu azot/argon
?
| da |
| Сarcasă | cauciucat ,
compozit |
| Protecția împotriva umezelii | da |
| Husă inclusă | da |
| Culoare | khaki |
| Dimensiuni (LxlxD) | 137x127x50 mm |
| Altele | rezistent la apă până la o adâncime de 1 metru timp de 5 minute |
Specificațiile și imaginile produsului Binoclu Levenhuk Karma Pro 16x42 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.