| Capacitate | 6 l |
| Diametru | 28 cm |
| Material carcasă | fontă |
| Acoperire antiaderentă | este |
| Tip de acoperire interioară | |
| Material de capac | fontă |
| Tip de încălzire | universal |
| Poate fi folosita pe plitele cu inductie | da |
| Greutate | 6.15 kg |
| Înălțimea | 12 cm |
| Culoarea | roşu |
| Poate fi utilizat în cuptoare | da |
| Producător | Sofi |









