| Tip | tactic |
| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 232 mm |
| Lungimea lamei | 123 mm |
| Lungimea mânerului | 109 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 257 g |
| Producător | Fox Edge |









