| Tip | pliant |
| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 175 mm |
| Lungimea lamei | 69 mm |
| Lungimea mânerului | 106 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 127 g |
| Producător | Fox Edge |
| Cod EAN | 8053675917496 |









