Caracteristici generale
| Tip | pliant |
| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 162 mm |
| Lungimea lamei | 68 mm |
| Lungimea mânerului | 96 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | frame-lock |
| Greutate | 97 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
Specificațiile și imaginile produsului Cuțit Fox Edge FE-023 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.