| Tip | pliant |
| Material de mâner | aluminiu |
| Mâner de culoare | albastru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell, 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 85 mm |
| Lungimea lamei | 195 mm |
| Lungimea mânerului | 110 mm |
| Grosimea lamei | 2 mm |
| Greutate | 100 g |
| Producător | Fox Edge |









