| Tip | pliant |
| Material de mâner | aluminiu |
| Mâner de culoare | gri |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 162 mm |
| Lungimea lamei | 68 mm |
| Lungimea mânerului | 94 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | frame-lock |
| Greutate | 97 g |
| Producător | Fox Edge |









