| Tip | pentru camping , pentru vânătoare |
| Material de mâner | lemn |
| Mâner de culoare | lemn |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 150 mm |
| Lungimea lamei | 68 mm |
| Lungimea mânerului | 82 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 104 g |
| Accesorii opționale | clip de centură |
| Producător | Helle |
| Cod EAN | 7023892016204 |









