| Tip | pentru vânătoare , turistic |
| Material de mâner | aluminiu |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 265 mm |
| Lungimea lamei | 123 mm |
| Lungimea mânerului | 142 mm |
| Grosimea lamei | 5 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 235 g |
| Producător | Remington |









