| Tipul construcției | seră |
| Forma de construcție | în două ape |
| Tipul arcului cadrului | demontabile |
| Lățimea construcției | 0.4 m |
| Înălțimea construcției | 1.9 m |
| Lungimea construcției | 0.7 m |
| Suprafață | 0.3 m2 |
| Materialul cadrului | oțel |
| Acoperire cadru | zincată |
| Material de acoperire | folie armată |
| Densitatea acoperirii | 140 g/m2 |
| Protecție UV | da |
| Material de acoperire inclus | da |
| Producător | Micul Fermier |









