| Familia de procesoare | Intel Core i7 |
| Numele de cod | Raptor Lake Refresh |
| Socket | LGA 1700 |
| Frecventa de bază procesor | 2100 MHz |
| Frecvență turbo | 5400 MHz |
| Numărul nuclee | 20 |
| Numărul de fire | 28 |
| Cache L3 | 33 Mb |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm |
| Putere nominală (TDP) | 65 W |
| Grafică integrată | none |
| Mod ambalaj | Box |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Intel |









