Caracteristici generale
| Tehnologia de afişare | DLP |
| Rezoluţia nativă | 3840x2160 |
| Format ecran | 16:10 ,
4:3 ,
16:9 |
| Luminozitate | 3200 lumeni |
| Zoom optic | 1.1 |
| Zoom digital | 2 x |
| Dimensiunea ecranului minimă | 0.76 m |
| Dimensiunea ecranului maximă | 7.62 m |
| Distanta de proiectare minimă | 1 m |
| Distanta de proiectare maximă | 10.96 m |
| Frecvență verticală | 240 Hz |
| Frecvența orizontală | 135 kHz |
| Redarea culorilor | 30 bit |
| Difuzor incorporat | da |
| Putere sunet | 10 W |
| Putere lampa | 203 W |
| Durata de viață a lămpii | 6000 ore |
| Durata de viață a lămpii în modul economic | 20000 ore |
| HDMI | 2 |
| Audio (Mini-Jack) | 1 |
| Telecomandă | da |
| USB | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Nivel de zgomot | 32 dB |
| Dimensiuni | 108x312x222 mm |
| Greutate | 2.8 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Proiector Viewsonic PX701-4K sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.