Caracteristici generale
| Tehnologia de afişare | DLP |
| Rezoluţia nativă | 1920x1080 |
| Luminozitate | 4000 lumeni |
| Contrast | 12 000:1 |
| Zoom digital | 2 x |
| Distanta de proiectare minimă | 1 m |
| Distanta de proiectare maximă | 10.9 m |
| Frecvență verticală | 120 Hz |
| Frecvența orizontală | 102 kHz |
| Difuzor incorporat | da |
| Putere sunet | 10 W |
| Putere lampa | 245 W |
| Durata de viață a lămpii | 4000 ore |
| Durata de viață a lămpii în modul economic | 20000 ore |
| VGA (D-Sub) | 1 |
| HDMI | 2 |
| Audio (Mini-Jack) | 1 |
| USB | 1 |
| RJ-45 | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Nivel de zgomot | 27 dB |
| Dimensiuni | 312x222x108 mm |
| Greutate | 2.8 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Proiector Viewsonic PG706HD sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.