| Diagonală ecran | 55 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | QLED |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) | 10+ , Dolby Vision |
| AMD FreeSync | da |
| Luminozitate | 1600 cd/m² |
| Contrast | 2000:1 |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | Vidaa |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 60 W |
| Asistenți virtuali | Amazon Alexa |
| Consum de energie | 165 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | E |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 400x200 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1226x713x77 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1226x773x288 mm |
| Greutete fără stativ | 14 kg |
| Greutate cu stativ | 15 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Hisense |














