Caracteristici generale
| Tehnologia de afişare | DLP |
| Rezoluţia nativă | 1024x768 |
| Format ecran | 4:3 |
| Suport 3D | da |
| Luminozitate | 4000 lumeni |
| Contrast | 22 000:1 |
| Zoom optic | 1.1 |
| Zoom digital | 2 x |
| Dimensiunea ecranului minimă | 1.02 m |
| Dimensiunea ecranului maximă | 7.62 m |
| Distanta de proiectare minimă | 0.74 m |
| Distanta de proiectare maximă | 2.23 m |
| Diafragmă minimă a obiectivului | F/2.7 |
| Frecvență verticală | 120 Hz |
| Frecvența orizontală | 102 kHz |
| Redarea culorilor | 30 bit |
| Difuzor incorporat | da |
| Putere sunet | 16 W |
| Putere lampa | 190 W |
| Durata de viață a lămpii | 10000 ore |
| Durata de viață a lămpii în modul economic | 20000 ore |
| VGA (D-Sub) | 3 |
| HDMI | 1 |
| Audio (Mini-Jack) | 2 |
| Telecomandă | da |
| USB | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Wi-Fi | da |
| Nivel de zgomot | 27 dB |
| Lungime cablu de alimentare | 1.8 m |
| Dimensiuni | 115x292x236 mm |
| Greutate | 2.6 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Proiector Viewsonic PS502X sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.