| Diagonală ecran | 43 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | ELED |
| High Dynamic Range (HDR) | 10+ |
| AMD FreeSync | da |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | OS Tizen |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| Ieșire pentru căști | da |
| HDMI | 3 |
| USB | 1 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 20 W |
| Asistenți virtuali | Bixby , Amazon Alexa , Google Assistant |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 200x200 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 958x559x76 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 958x609x157 mm |
| Greutete fără stativ | 6.4 kg |
| Greutate cu stativ | 6.6 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 9 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806097251897 |













