| Interfața de conectare | Bluetooth , Wi-Fi |
| Compatibilitate | iOS |
| Сlock-face | digital |
| Display | OLED |
| Dimensiunea de afișare | 1.61 " |
| Rezoluție afișare | 352x430 |
| Procesor | Apple S7 |
| Număr de nuclee | 2 |
| Memorie interna | 32 Gb |
| Pulsometer | da |
| Pulsoximetru | da |
| Pedometru | da |
| Urmărire somn | da |
| Ritm cardiac | da |
| Contor de calorii | da |
| Tracker de fitness | da |
| Funcția de căutare telefonică | da |
| Urmărirea timpului de activitate | da |
| Mod de notificare | vibrație / sunet |
| Notificări | SMS , apeluri , e-mail , social media , calendar , vremea |
| Controlarea player-ul muzical | da |
| Controlul camerei smartphone | da |
| GPS | da |
| Accelerometru | da |
| Senzor de lumina | da |
| Giroscop | da |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Materialul carcasei | aluminiu |
| Geam | Ion-X |
| Culoare carcasei | verde |
| Brățară | silicon |
| Culoarea brățarii | verde |
| Marime | 130–200 |
| Dimensiuni | 41x35x10.7 mm |
| Greutate | 32 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Apple |
| Cod EAN | 194252589649 |




























































