| Tip | de munte |
| Material cadru | aluminiu |
| Dimensiune cadru ? | 18" |
| Furcă | MODE 728K-MLO |
| Amortizor | furcă frontală |
| Cursa suspensie furca | 50 mm |
| Tijă șa | oţel 30,4mm |
| Șa | Vader 1138H |
| Pedale | Feimin 917 |
| Numărul de viteze | 21 |
| Pinioane | Shimano MF-TZ500 14x28T |
| Stele în casetă | 7 |
| Lanț | KMC Z50 |
| Angrenaj | Mutech SPM4-S383F1 24-34-42T |
| Frâna din față | disc (mecanic) |
| Frână din spate | disc (mecanic) |
| Dimensiune roată ? | 29 " |
| Jante | aluminiu |
| Numele schimbătorului spate | Shimano Tourney TY-500 |
| Numele schimbătorului față | Shimano Tourney TY-500 |
| Manete schimbător | Shimano Altus EF-500 |
| Anvelope | CST C1820 ATB 29х2,1 |
| Greutate | 14,8 kg |
| Producător | Fulger |
| Cod EAN | 2009884992454 |









