| Tip | de munte |
| Material cadru | aluminiu |
| Dimensiune cadru ? | 17.5" |
| Furcă | MODE 728K-MLO |
| Amortizor | furcă frontală |
| Cursa suspensie furca | 50 mm |
| Tijă șa | MODE SP004 30,4mm |
| Șa | Vader 1190 |
| Pedale | Feimin 925 |
| Numărul de viteze | 27 |
| Pinioane | Shimano CSHG400 11x32T |
| Stele în casetă | 9 |
| Lanț | KMC Z99 |
| Angrenaj | ProWheel MPE-901 22-32-40T |
| Frâna din față | disc (mecanic) |
| Frână din spate | disc (mecanic) |
| Dimensiune roată ? | 29 " |
| Jante | aluminiu |
| Numele schimbătorului spate | Shimano Altus M370SGS |
| Numele schimbătorului față | Shimano Altus M2000 |
| Manete schimbător | Shimano Altus M2000 |
| Anvelope | CST C1820 ATB 29х2,1 |
| Greutate | 14,5 kg |
| Producător | Fulger |
| Cod EAN | 2999001277024 |









