| Tip | de munte |
| Pentru femei | da |
| Material cadru | aliaj de aluminiu |
| Dimensiune cadru ? | 16.5" |
| Furcă | MODE 721G |
| Amortizor | furcă frontală |
| Cursa suspensie furca | 50 mm |
| Tijă șa | oţel 25,4 |
| Șa | Vader 1114G-08 |
| Pedale | Feimin 806B |
| Numărul de viteze | 18 |
| Pinioane | BSH-6S 14-28T |
| Stele în casetă | 6 |
| Lanț | Taya TB408 |
| Angrenaj | Mutech SPM4-S383CP |
| Frâna din față | la colan (V-Brake) |
| Frână din spate | la colan (V-Brake) |
| Dimensiune roată ? | 27.5 " |
| Jante | aluminiu |
| Numele schimbătorului spate | Shimano Tourney TY-300 |
| Numele schimbătorului față | Shimano Tourney TZ-500 |
| Manete schimbător | SHIMANO Altus EF-41 Easy Fire |
| Anvelope | Wangda P1197 ATB 27,5x1,95 |
| Greutate | 17 kg |
| Producător | Fulger |









