| Putere | 480 W |
| Numărul de utilizatori | 1-3 |
| Tipul tăierii | transversală |
| Nivelul de securitate DIN 32757 | 4 |
| Nivelul de securitate DIN 66399 | P-4 , O-3 |
| Lățimea de intrare a hârtiei | 230 mm |
| Dimensiunea fragmentului de hârtie | 4x38 mm |
| Nr. de foi distructibile concomitent (70g/m2) | 18 |
| Viteza de tăiere | 3 m/min |
| Ciclul de lucru | 30 minute |
| Timp de pauză | 50 minute |
| Revers | da |
| Posibilitatea de distrugere | carduri , capse , agrafe , discuri |
| Funcția Safety Shield | da |
| Dimensiuni (L×G×Î) | 571x377x280 mm |
| Volumul coşului | 25 l |
| Masă | 12.9 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Fellowers |
| Cod EAN | 50043859733076 |


