| Tipul tăierii | transversală |
| Nivelul de securitate DIN 32757 | 4 |
| Nivelul de securitate DIN 66399 | P-4 |
| Lățimea de intrare a hârtiei | 220 mm |
| Nr. de foi distructibile concomitent (70g/m2) | 10 |
| Viteza de tăiere | 1.8 m/min |
| Posibilitatea de distrugere | capse , agrafe , carduri |
| Dimensiuni (L×G×Î) | 375х255х370 mm |
| Volumul coşului | 23 l |
| Masă | 6.5 kg |
| Particularităţi | Garanția este valabila doar dacă foile de ulei sunt folosite pereodic pentru lubrifierea cuțitelor |
| Producător | Leitz |
| Cod EAN | 4002432118939 |









