| Volum cuptor | 71 litri |
| Metodă curăţare | catalitică |
| Numărul funcții | 12 |
| Display | da |
| Timer | da |
| Grill | da |
| Convecţie | da |
| Gătirea cu abur | da |
| Iluminare | da |
| Numar geamuri de protecţie la uşă | 3 |
| Ventilator răcire ? | da |
| Blocare acces copii | da |
| Putere | 3600 W |
| Dimensiuni | 59.5x59.4x54.8 cm |
| Măsuri de incorporare | 60x56x55 cm |
| Greutate | 40.9 kg |
| Culoare | negru |
| Altele | Capacitate rezervor apa 1 l |
| Țara producătoare | Germania |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Bosch |





























