| Tip | turistic |
| Material de mâner | aluminiu |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 56 Rockwell, 58 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 260 mm |
| Lungimea lamei | 115 mm |
| Lungimea mânerului | 145 mm |
| Grosimea lamei | 4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 240 g |
| Producător | Remington |









